Blog

Blog

Rozjezd módní značky z pohledu práva

Kateřina Javorská | 10. 3. 2021

Pokud se chystáte rozjet vlastní módní byznys, je značka zpravidla to první, co budete řešit. Myslete přitom dopředu a zajistěte si včas dostatečnou právní ochranu své značky. Módní odvětví je totiž jedním z nejčastějších terčů vykrádání a kopírování. Potřebnou ochranu vám poskytnou zejména ochranné známky nebo průmyslové vzory.

Novela zákona o svobodném přístupu k informacím

Naďa Vančurová | 28. 11. 2020

K projednání v Poslanecké sněmovně se dostala vládní novelazákona o svobodném přístupu k informacím. Ta přináší několik podstatných změn, které reagují na potřeby povinných subjektů a praxi správního soudnictví. Navrhované změny se především snaží umožnit povinným subjektům bránit se proti zneužívání žádostí o informace a šetřit čas a náklady povinných subjektů.

Pracovnělékařské prohlídky a posudky za nouzového stavu

Naďa Vančurová | 5. 11. 2020

Po dobu nouzového stavu se vstupní lékařské posudky i zdravotní průkazy nahrazují čestným prohlášením a propadlé lékařské posudky se považují za platné. Je však třeba si dát pozor na lhůty, do kterých musíte lékařský posudek po ukončení nouzového stavu získat.

Novela školského zákona přináší pravidla pro distanční vzdělávání

Kateřina Javorská | 19. 10. 2020

V reakci na situaci, které musely školy čelit při vyhlášení nouzového stavu kvůli koronaviru, došlo během léta ke změnám ve školském zákoně. Ty přinesly celou řadu novinek, které dopadnou také na rodiče. Nejdůležitější změnou je zavedení distanční výuky, na kterou jsou školy povinné se připravit a při situacích, které to vyžadují, ji zavést.

Připraví vás využití programu Antivirus o možnost získat celou vyplacenou náhradu mzdy?

Martin Fejfárek, Kateřina Javorská | 20. 4. 2020

V podmínkách dohody na čerpání prostředků z programu Antivirus se zavazujete, že se spokojíte s poskytnutým příspěvkem a nebudete po státu vymáhat náhradu mzdy nepokrytou tímto příspěvkem. Skutečně však znamená čerpání prostředků z tohoto programu, že ztratíte možnost domáhat se zbývajících prostředků před soudem?

Spojte se s námi

Informace o zpracování osobních údajů jsou k dispozici zde

FFK Legal

advokátní kancelář, s.r.o.


info@ffk-legal.cz

+420 724 324 299

Sídlo

Josefa Lady 2106/1

434 01 Most


Pobočka:

Slezská 949/32

120 00 Praha 2